Centralna Biblioteka Wojskowa
Aktualności
25 lecie Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej
13.07.2019
W sobotę 13 lipca br., na lotnisku w Gdyni-Babich Dołach odbyła się uroczystość nadania sztandaru wojskowego dla dowództwa Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Rodzicami chrzestnymi sztandaru są: Pani Hanna Trzaska-Durska, krewna patrona Gdyńskiej BLMW oraz Pan Ireneusz Makowski, prezes Stowarzyszenia Historycznego Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku. Głównym gościem uroczystości był wiceminister Obrony Narodowej Pan Wojciech Skurkiewicz, który reprezentując Prezydenta RP, jako pierwszy wbił gwóźdź honorowy w drzewiec sztandaru. Zgodnie z przyjętym ceremoniałem rodzice chrzestni przekazali sztandar wiceministrowi, który następnie wręczył sztandar dowódcy BLMW, Panu kmdr. pil. Jarosławowi Czerwonko.


O godzinie 13-tej rozpoczęły się pokazy dynamiczne w powietrzu. Przybyli tłumnie miłośnicy lotnictwa, mogli zobaczyć kilkanaście samolotów i śmigłowców eksploatowanych w lotnictwie morskim i całych Siłach Zbrojnych RP. Po raz pierwszy na lotnisku Oksywie lądował samolot wielozadaniowy F-16 z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Zgromadzona na płycie lotniska publiczność mogła zobaczyć start, dynamiczny pokaz i lądowanie tego samolotu. Na oksywskim niebie zaprezentowały się również samoloty Su-22, śmigłowce Mi-24, W-3, W-3WARM, SH-2G, Mi-14PŁ i sportowy XA-41, pilotowany przez Artura Kielaka.


Centralną Bibliotekę Wojskową reprezentowała zastępca dyrektora Beata Czekaj-Wiśniewska.

Fot. BCW
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych