Centralna Biblioteka Wojskowa
Aktualności
Wizyta dzieci z Przedszkola Niepublicznego Kraina Magii w Warszawie.
26.04.2019
W czwartek, 25 kwietnia 2019 roku, Centralną Bibliotekę Wojskową odwiedziła kolejna już grupa przedszkolaków z opiekunami.

Z prawdziwie dziecięcym zachwytem nasi mali goście zwiedzili Magazyn zbiorów specjalnych, gdzie zaprezentowano im eksponaty, których nie spodziewali się ujrzeć w Bibliotece – szablę ułańską, kulę armatnią i granat oraz album fotograficzny z II wojny światowej ze zdjęciami stereoskopowymi wraz z okularami do ich przeglądania (dającymi efekt 3 D). Następnie dzieci udały się do Wypożyczalni i Czytelni, gdzie z dociekliwością godną przyszłych czytelników zainteresowały się kartami czytelnika i sposobami wypożyczania materiałów oraz przejrzały przygotowane albumy ze sprzętem i umundurowaniem wojskowym, niezmiennie cieszące się dziecięcym zainteresowaniem. Kolejnym etapem była wizyta w przepastnych Magazynach zbiorów głównych, gdzie niezapomniane wrażenie zrobiły kilkunastometrowe ciągi przesuwnych elektrycznych regałów z książkami i czasopismami.

Przy pożegnaniu każde dziecko otrzymało materiały edukacyjne oraz replikę rogatywki wojskowej wz.19. 

Opiekę nad dziećmi sprawowali pracownicy Działów Udostępnia Zbiorów, Zbiorów Specjalnych i Zbiorów Głównych:
Renata Jabłkowska-Marek, Dominika Kowalska, Katarzyna Stępniak, Agnieszka Ślusarczyk, Anna Jasińska, Aneta Domagała-Ruść, Dorota Dobrzyńska, Radosław Kurzeja, Elżbieta Kopczyńska.

Tekst: EK., RJ.
Fot: MM

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych