Centralna Biblioteka Wojskowa
Aktualności
Uroczyste otwarcie wystawy w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego
07.03.2019
Udział przedstawicieli Centralnej Biblioteki Wojskowej w uroczystym otwarciu wystawy w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.

7 marca br. w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego (BUŁ) przedstawiciele Centralnej Biblioteki Wojskowej - pani Maryla Wlazłowska z Działu Automatyzacji Procesów Bibliotecznych i pan Damian Rząp z Ośrodka Informacji Naukowej uczestniczyli w uroczystym otwarciu wystawy "W drodze do niepodległości. Kanadyjski przystanek - obóz Kościuszko w Niagara-on-the-Lake, 1917-1919" autorstwa dr Anitty Maksymowicz z Muzeum Ziemi Lubuskiej. Autorka przedstawiła historię obozu - od powstania w październiku 1917 roku, aż do rozwiązania w marcu 1919 roku. Na 116 banerach i oprawionych planszach pokazała unikatowe fotografie, dokumenty oraz reprodukcje obrazów C.W. Jefferysa, ukazujące funkcjonowanie obozu ochotników do Armii Polskiej we Francji. Materiały wykorzystane na wystawie pochodzą w większości z nowojorskiego archiwum Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce (SWAP). Ekspozycję będzie można oglądać do 4 kwietnia 2019 r. w gmachu BUŁ-u.


Po zakończeniu części oficjalnie pracownicy Centralnej Biblioteki Wojskowej, dzięki uprzejmości bibliotekarzy BUŁ-y, mieli możliwość zwiedzenia Biblioteki oraz zapoznania się z zasadami jej funkcjonowania.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych