Centralna Biblioteka Wojskowa
Aktualności
Sztab Generalny Wojska Polskiego. Premiera serialu dokumentalnego.
05.02.2019
Od 6 do 8 lutego warto oglądać TVP Historia od 17:45. Premierowa emisja serialu dokumentalnego w koprodukcji CBW!!!

Obchody 100. lecia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego to, prócz głównych uroczystości w dniu święta SGWP - 25 października 2018 r., również szereg przedsięwzięć pobocznych, które miały i mają pokazać społeczeństwu historię, tradycję, rolę i wagę Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Centralna Biblioteka Wojskowa włączyła się w te zadania zarówno poprzez przygotowanie wystaw okolicznościowych, publikacji, konsultacje historyczne, jak i inne działania uświetniające tę doniosłą rocznicę.


Z przyjemnością, mamy okazję poinformować Państwa o premierze telewizyjnej trzyodcinkowego serialu dokumentalnego wg. scenariusza i w reżyserii Norberta Rudasia pt. "Sztab Generalny Wojska Polskiego".


Premiera na antenie TVP Historia w dniach 6, 7, 8 lutego o 17:45!


Serial powstał w koprodukcji Centralnej Biblioteki Wojskowej i producenta wykonawczego Vena Art. sp. z o.o. do emisji w centralnych antenach Telewizji Polskiej. Zaangażowanie specjalistów - zarówno wybitnych historyków, znakomitego narratora, jak i profesjonalnych operatorów obrazu, dźwięki i efektów postprodukcyjnych oraz zgranie całej ekipy produkcyjnej dało efekt, który wzbudził żywe emocje wśród dowództwa i obsady SGWP. Liczymy, że i Państwu spodoba się nowoczesna forma odkrywania tajemnic Sztabu Generalnego...Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych