Centralna Biblioteka Wojskowa
Aktualności
Betlejemskie Światło Pokoju w Centralnej Bibliotece Wojskowej
21.12.2018
 

20 grudnia 2018 r. Pani Beata Czekaj-Wiśniewska, zastępca  dyrektora Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, na świątecznym spotkaniu z pracownikami,  przyjęła uroczyście od zastępczyni Naczelnika ZHP Druhny hm Justyny Sikorskiej i harcerek  Betlejemskie Światło Pokoju.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Sam moment zapalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Dlatego też co roku wybierani są Ambasadorzy Światła, którzy wraz z członkami i instruktorami Głównej Kwatery ZHP roznoszą Betlejemskie Światło Pokoju do urzędów i instytucji centralnych w Warszawie.

Tegoroczne Betlejemskie Światło Pokoju niesione pod hasłem ”Światło, które łączy” przekazali sobie w świątecznym kręgu przyjaźni, pracownicy Centralnej Biblioteki Wojskowej.

Opr.DS; Foto MM

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych