Centralna Biblioteka Wojskowa
Aktualności
Remont w Centralnej Bibliotece Wojskowej – II etap.
14.12.2018
Przedstawiamy fotografie z drugiej połowy listopada i pierwszej połowy grudnia 2018 roku dokumentujące prace wykonywane podczas prowadzonej inwestycji

Przedstawiamy fotografie z drugiej połowy listopada i pierwszej połowy grudnia 2018 roku dokumentujące prace wykonywane podczas prowadzonej inwestycji „Przebudowa budynku Centralnej Biblioteki Wojskowej w zakresie dostosowania do wymogów ppoż. i osób niepełnosprawnych, budowy budynku agregatu prądotwórczego oraz remontu nawierzchni utwardzonych”.

W pracowniach na parterze (od ul. Ostrobramskiej i ul. Motorowej): zamontowano nowe witryny okienne i przeszklenia, instalację elektryczną, hydrauliczną i grzewczą. Postawiono nowe ściany działowe spełniające wymogi ppoż. Zamontowano drzwi. Obecnie w pracowniach kończone są prace remontowe: zrywanie starej glazury i układanie nowej, malowanie, itp.

fot. 1fot. 2fot. 3 fot. 4

W pokojach pracowniczych na pierwszym piętrze kontynuowane są prace związane z demontażami instalacji elektrycznej, hydraulicznej, klimatyzacyjnej i grzewczej oraz wyburzanie niektórych ścian działowych. Na zewnątrz budynku zrywana jest stara elewacja i trwają prace związane z wymianą witryn okiennych i przeszkleń.

fot. 5fot. 6fot. 7fot. 8fot. 9fot. 10fot. 11fot. 12fot. 13fot. 14fot. 15fot. 16fot. 17fot. 18
Kontynuowane są prace związane z remontem dachu.

fot. 19


Prezentujemy również zdjęcia tzw. zbrojnych torsów – pomników z attyki przedwojennego budynku Ministerstwa Spraw Wojskowych po zakończeniu prac konserwatorskich i renowacyjnych.

fot. 20fot. 21


Fot. MM, ASz

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych