Centralna Biblioteka Wojskowa
Aktualności
NIEPODLEGŁOŚCIOWY KONKURS LITERACKI WOJSKA POLSKIEGO 2018
00.00.9000
Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości ogłasza Niepodległościowy Konkurs Literacki Wojska Polskiego „Ubi vitae ibi poesis”, którego współorganizatorem jest CBW

Konkurs Literacki Wojska Polskiego ma wieloletnią tradycję i wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem nowych pokoleń literatów – amatorów. Po raz trzeci organizowany jest w ramach przedsięwzięcia kulturalnego pn. „Manewry Artystyczne Wojska Polskiego” w dniach 21-22 listopada 2018 r. w Warszawie-Wesołej.

Celem organizowanego konkursu jest inspirowanie osób piszących – poetów i prozaików – do podejmowania tematów dotyczących m.in. życia współczesnego wojska, a ponadto upowszechnianie i promocja zarówno wiedzy o historii i tradycji oręża polskiego, czy ważnych wydarzeniach z najnowszej historii Polski, jak i twórczości literackiej żołnierzy oraz osób związanych ze środowiskiem wojskowym.

W konkursie mogą wziąć udział instruktorzy, członkowie Wojskowych Kół i Grup Literackich oraz osoby niezrzeszone, ale związane ze środowiskiem wojskowym (żołnierze zawodowi, żołnierze rezerwy, kombatanci, rodziny wojskowe, pracownicy wojska i ich rodziny), nie będące członkami związków i stowarzyszeń twórczych, w wieku od 13 lat.

Rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla laureatów odbędzie się podczas Gali Finałowej Konkursu Literackiego 22 listopada 2018 roku w Klubie 1 Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie-Wesołej.

Gala Finałowa poprzedzona zostanie warsztatami literackimi, prowadzonymi przez profesjonalnych poetów, pisarzy i krytyków literackich.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi  zasadami uczestnictwa:

Termin nadsyłania utworów upływa 31 sierpnia 2018 r.!

Utwory należy przesyłać na adres:
Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
ul. Ostrobramska 109
04-041 Warszawa z dopiskiem KONKURS LITERACKI
wraz z dołączoną kartą zgłoszenia i oświadczeniami.

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych