Centralna Biblioteka Wojskowa
Aktualności
KONKURS LITERACKI WOJSKA POLSKIEGO 2017
00.00.9000
Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON ogłasza nową edycję Konkursu Literackiego Wojska Polskiego 'Verba volant, scripta manent', którego współorganizatorem jest Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Konkurs Literacki Wojska Polskiego ma wieloletnią tradycję, po raz drugi organizowany jest w ramach przedsięwzięcia kulturalnego pn. „Manewry Artystyczne Wojska Polskiego”, które odbędą się w dniach 15-17 listopada 2017 r. w Rzeszowie.

Celem organizowanego konkursu jest inspirowanie osób piszących – poetów i prozaików – do podejmowania tematów dotyczących m.in. życia współczesnego wojska, jak również upowszechnianie i promocja twórczości literackiej żołnierzy oraz osób związanych ze środowiskiem wojskowym.

W konkursie mogą wziąć udział instruktorzy, członkowie Wojskowych Kół i Grup Literackich oraz osoby niezrzeszone, ale związane ze środowiskiem wojskowym (żołnierze zawodowi, żołnierze rezerwy, kombatanci, rodziny wojskowe, pracownicy wojska i ich rodziny), nie będące członkami związków i stowarzyszeń twórczych, w wieku od 16 lat.

Rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla laureatów odbędzie się 16 listopada 2017 roku w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Rzeszowie, podczas Gali Finałowej Konkursu Literackiego, której gospodarzem będzie w tym roku 21 Brygada Strzelców Podhalańskich.

Gala Finałowa poprzedzona zostanie warsztatami literackimi, prowadzonymi przez profesjonalnych poetów, pisarzy i krytyków literackich.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami uczestnictwa:

 

REGULAMIN

KONKURSU LITERACKIEGO WOJSKA POLSKIEGO

KARTA ZGŁOSZENIA

OŚWIADCZENIE

Tekst: AN

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych